
Filmen
Da jeg så på dvdcoveret at Katherine Heigl (Greys Anatomy) var en av hovedskuespillerne, fikk jeg straks store forventninger. Mange tenker automatisk at når kjente skuespillere er med, må filmen selvfølgelig være utrolig bra. Jeg er selv intet unntak. De fleste gangene vi tenker på den måten blir vi skuffet. Gode skuespillere fører ikke alltid til en god filmopplevelse. Dessverre var ikke ”The Ugly Truth” noe unntak. Jeg gikk i samme fella atter en gang. Gjennom hele filmen tenkte jeg ”klisje, klisje, klisje.” I hver romantiske film er det alltid en mann som vi misliker sterkt i begynnelsen, men forelsker oss i mot slutten. Selv om filmen var konstant forutsigbar, gjorde Gerard Butler (Gamer) den litt mer underholdende. Hadde det ikke vært for denne mannens prestasjoner, hadde jeg nok skrudd av filmen etter den første halvtimen. Det var tydelig at regissøren hadde prøvd å finne på noe nytt, men det ble for mye på en gang. Handlingen ble rett og slett for lite oppfinnsom.
Hvis vi ser bort fra at ”The Ugly Truth” er en typisk klisjèfilm, vil jeg si at det er en fin jentefilm. Så å si alle jenter elsker en film med en happy ending. Filmen er bygd opp slik at vi forholder oss enige med kvinnen i filmen, og like før slutten bygger det seg opp en konflikt mellom denne kvinnen og mannen hun elsker. Jeg mener det er laget alt for mange filmer av samme sort når vi ikke en gang er i tvil om at det blir en lykkelig slutt. Noe jeg faktisk fant interessant med denne filmen var hvordan den tok for seg hva en kvinne ønsker seg i en mann. Det er fort gjort å kjenne seg igjen. Hvilken kvinne har vel ikke drømt om en perfekt mann som sier de rette tingene, kler seg bra, har samme interesser og som ser fantastisk bra ut? ”The Ugly Truth” tar oss med på en opplevelsestur i en manns hode, og resultatet var litt sjokkerende. Tro det eller ei, men mannfolk har faktisk følelser de også. Man kan ikke dra alle menn over en kam bare fordi flertallet oppfører seg som idioter. Selv ser jeg veldig gjerne en lignende film igjen, men neste gang krysser jeg fingrene for at regissøren faktisk har funnet på noe nytt og vittig. Gjerne med en overraskelse på slutten.

Konklusjon
For kvinner som har lagt sin elsk på romantiske filmer er nok ”The Ugly Truth” en perfekt film. Den leverer en fin og enkel historie, men når ikke helt opp til forventningene man får av å se på coveret. Jeg anbefaler absolutt denne filmen til en jentekveld, men kvinner, ikke tving mannen din til å se den sammen med deg. Da er sjansene store for at han aldri vil se en romantisk film sammen med deg igjen. Målgruppen for denne filmen er jo tross alt kvinne,r og pga akkurat det trekker karakteren ett terningkast opp. Det er også en god del humor blandet inn i denne romantiske filmen. De fleste kvinner ville nok gitt den en soleklar sekser, men siden jeg må anmelde den i sin helhet er jeg ganske brutal og gir den en treer. Jeg som er kvinne må ærlig talt si at jeg satt igjen med en god følelse i magen når filmen var ferdig, men alt i alt levde den ikke opp til forventningene i det hele tatt.
Det finnes tusenvis av filmer akkurat likedan som denne. ”The Proposal”, ”The Wedding Date” og ”Made Of Honor” er bedre filmforslag hvis du vil se noe lignende, men som samtidig er hakket bedre.






Er helt enig i beskrivelsen din av filmen. Jeg må si at jeg er den typiske jente som egentlig liker slike filmer, som er veldig klisjè og har lykkelig slutt, men om jeg skal gå dypere i det og analysere den, så er det akkurat sant det du sier. Man blir litt skuffet… Men jeg likte den da jeg så den på kino og på dataen èn gang, men det holdt, ikke noe som frister veldig å se igjen..
Jeg så denne filmen da den gikk på kino, og jeg ble ikke imponert. Hadde det ikke vært for heite Gerard Butler, hadde jeg nok ikke likt den. Og som du sier, den var ikke veldig nyskapende. Jeg ble veldig skuffet!!
Haha jeg elsker sånne filmer nesten uansett hvor kjedelig og uinteressant de er og stakkars kjæresten min må se å! Jeg må jo tross alt se på uinteressante gutte-filmer!
Haha! Jeg så den filmen i en fritime på skolen en gang. Humøret var på topp, headsettet var på, og folk satt rundet meg og la merke til mine konstante latterutbrudd. Jeg lo så jeg skreik! :D
Sv: Tusentakk, det var veldig snilt sagt :*
Jeg liker den filmen :D
Jeg har ikke sett den, men jeg skal vurdere det:) Christian skal slippe, stakkar. Hehe.. Han så The Holiday med meg forrige uke, det får holde!
Jeg likte overraskende nok filmen KJEMPEBRA :) Men Gerard har nok mye av skylden for det… Uansett, jeg så den faktisk sammen med kjæresten, og gjett hva? HAN LIKTE DEN OGSÅ! Men så er jo kjæresten litt spesiell på film – og musikkfronten, men jeg liker det :D Hihi.
Jeg elsket den filmen jeg da :) Kjempe morsom!
Tusen takk <3 Dette fikk dagen min bedre, med tanke på at jeg har stor respekt til deg og liker bloggen din og virkelig godt. Jeg tok det ikke så tungt, med tanke på at alle har forskjellige meninger. Jeg kunne ikke se at jeg var noen "copy" av Julia Nyland Ørsahl, selv om vi er venninner føler jeg at bloggen min er mye mer åpen, reflektert og saklig. Dette er ikke negativt mot Julia, for jeg liker bloggen hennes og. Hun er morsom og en søt jente som jeg må følge med på hver dag. Hun er ikke like seriøs som meg i det vi skriver om, men hun har virkelig oppnådd noe stort gjennom bloggen sin fordi, og jeg mener alt er fortjent. Men jeg skjønner hva du tenker også, du faller kanskje ikke inn i målgruppen til bloggen hennes og da har du andre meninger om den. Jeg liker at du er ærlig og forteller om synspunktene dine på den nmåten, for det er viktig å få frem at vi har lov til å ha forskjellige meninger. Vi lever i Norge, takk og lov har vi ytringsfrihet. Tusen takk for de fine ordene, Reidun Beate :)
Ha en fin dag <3
Hei, eg simpeltent, ELSKAR bloggdesignet ditt,
eg bare lura om du har lagd det sjølv, og
om du har fått hjelp. Eg er heilt lost når det gjelder
html osv.. Eg har sett the ugly truth, den er utrulig bra !
Kan ikke noe for det, men jeg elsker den filmen..spesielt restaurant scenen og happy dance;) liker de andre filmene du nevner her og;) men The Ugly Truth ble egentlig en av mine favoritter, men så er jeg en som liker typisk jentefilmer.
Doh, jeg hadde jo tenkt å se denne! :b Hihi!
Veldig flott anmeldelse! Det er en litt sånn “har sett det før” film, men den er jo søt da..