Tusen takk til Lisa for et flott tips. Hun anbefalte meg å lese “The Secret” pga at jeg er har det tungt for tiden. Hun tror det kan hjelpe på stressingen min og humøret mitt. Det tror jeg hun har rett i, og derfor er den nå bestilt fra capris.no. Fristet å kjøpe flere bøker, bla “Vampire Academy Collection”, men det får jeg heller vente med til over nyttår en gang. Tusen hjertlig takk for tipset i alle fall. Skal blogge om fremgangen min. Forhåpentligvis blir jeg gravid når jeg lærer meg å slappe mer av, og ta livet litt mer som det kommer.

Anonym skrev denne kommentaren til meg tidligere: Det er nok en grunn til at du ikke får barn. Barnet kommer når det er klart for at det skal komme. Og det kommer nok i alle fall ikke om du stresser, det er jeg sikker på. Vær glad for alt du har. Vær fornøyd. Det hjelper ikke å ville ha alt. Du har jo alt, ser du ikke det?

JO jeg ser det! Jeg vet jeg er heldig, men jeg har vel ikke ALT når jeg ønsker meg barn? Da er jo det et savn som jeg har behov for, og som jeg har lyst til å fylle. Ikke misforstå meg. Jeg er glad for hvem jeg er og hvor jeg er i livet, men nå føler jeg meg 100% klar for å bli gravid, og da kan ikke andre rundt meg si at jeg har “ALT”. Det har jeg jo egentlig ikke.. Slik føler jeg det i alle fall. Hadde jeg ikke hatt lyst på barn, så hadde jeg vært storfornøyd å tenkt at jeg hadde absolutt alt.

.. Men slik er det desverre ikke. Ville bare oppklare det der litt. Vil ikke at dere lesere skal tro jeg er utakknemmelig for det jeg har, og hvor heldig jeg er som faktisk har funnet mannen i mitt liv. Jeg ER lykkelig.

Har du lest “The Secret”?

45 kommentarer Skriv en kommentar

  1. Marlene sier:

    Så på vampire academy collection på capris i dag selv.
    Må få tid til å lese ut det som ligger på hyllen snart, håper jeg, så jeg kan bestille litt nytt :-)

  2. Caroline sier:

    Jeg har lest en del av “The Secret”. Var ikke min type bok, synes det virket litt “dølt”.. :P He he. Jeg holder meg til Narnia for øyeblikket. Fantasi er min medisin ;)

  3. Forstår godt hva du mener. Alle har jo drømmer og ønsker om hva de trenger eller vil ha. Man kan ha mye, men mangler kanskje den ene tingen som gjør livet komplett. Og selv om man har “alt”, så trenger ikke det være nok til å være lykkelig og fornøyd. Det er ikke alltid slik det fungerer. Og selv om man kanskje ikke er helt fornøyd innimellom, så betyr det ikke at man er utakknemlig – bare at man kanskje har noe inni seg som ikke er like enkelt alltid.

    Det er også så lett for andre mennesker å si “ikke stress, da blir du ikke gravid” .. Men når det er det ENE man ønsker seg, så er det vanskelig å ikke stresse. Det er det eneste man tenker på, og prøver på. Og den skuffelsen hver mnd når det ikke er blitt noe, må være enorm. Det må jo ta opp så mye tid og energi, på tanker og følelser.

    Har dere noe hjelp forresten? Fra lege og sånn? Eller prøver dere bare helt naturlig?

    tenker på deg <3

  4. Laila sier:

    Elsker the secret jeg! Funker som bare det:) Haha, vell jeg tror iallfall det.

    Å det med barn ja, vet ikke helt hva jeg skal si. Jeg prøver så godt jeg kan å unngå det. Er vell bare å prøve, ikke stresse å ta ting som det kommer. Men jeg er litt enig med anonym sin kommentar da. Du får være supertante i mellomtiden!

  5. I r l i n sier:

    sv; Tittei! :D Jeg lister meg bare inn til deg for å veldig upersonlig takke deg for kommentar på bloggen min! Det er fryktelig koselig å høre andres meninger så takk for at du la ifra deg spor!! :D Kos deg masse videre! :D

  6. Marie sier:

    Synes du burde lese The Secret ja, bestevenninnen min leste den for noen mnd. siden, og hun har ingen problemer lenger, som hun har slitt med ganske lenge før hun begynte å lese boken. Og det er faktisk helt sant, hun visste plutselig hvordan hun skulle håndtere alt i livet sitt, og hun er faktisk lykkelig selvom hun bare er 16 år. Hun bekymrer seg ikke for noen verdens ting ! :) Jeg har begynt å lese boken, faktisk :)
    Sv: DU er så herlig !! Tusen takk søte du <3

  7. Lisa sier:

    bare hyggelig :D håper den hjelper deg, for jeg ønsker deg alt du vil ha <3

  8. Torbjørg sier:

    Nei, jeg har ikkel est den boka. Jeg leser så utrolig lite bøker, men vurderer å begynne igjen med det.. Er lenge siden jeg har lest noen bøker nå..

    Sv: Ja, deilig med litt shopping, men ble ikke mye. Må jo tenke på at vi skal ha plass til alt i bagene også, med tanke på at vi skal ta fly, og bare har 2 kolli :p Så blir mer shopping i januar tenker jeg :)

  9. Hilde sier:

    Har lest The Secret, og prøver meg frem med metoden. Syns det er vanskelig, jeg – men verdt et forsøk :)

  10. Monica sier:

    En venninne av meg stresser veldig med å få barn også. Ironisk nok får alle andre rundt henne barn (mange klassevenninner, familie osv).. Selvfølgelig går dette innpå henne.. Jeg har snakket mye med henne om akkurat dette, og jeg skjønner deg kjempegodt… Siden du har “alt” (mann, er gift, bor sammen med han….), så er det naturlig at du ønsker deg barn… Bare ta tiden til hjelp. Du er ung enda… :) Kanskje en samtale med gynekolog/lege kan hjelpe? De har jo masse erfaring med sånt, forhåpentligvis… :)

  11. Monique sier:

    Jeg har ikke lest den, men har planer om å kjøpe den og lese den for har hørt så utrolig mye bra om den!

    Jeg ville også bare si at det er så utrolig mange i din situasjon og jeg synes det er så flott at du velger å være åpen om det. Det kan hjelpe mange som sliter med det samme – det ER urettferdig når noen som ikke vil bli gravide, blir det bare av å se på noen, mens andre som ønsker det så inderlig må gjennom så mye før drømmen går i oppfyllelse. Men man kommer langt med litt tro og drømmer… :)

  12. M sier:

    Det er ikke sånn at alle blir gravide og wops så sitter der man med en baby. Det jeg mener er at det er så mange komplikasjoner. Man vet jo aldri om det går bra. Det er så forbanna at det skal være så komplisert. Da jeg fant ut at jeg var gravid i 08 så tenkte jeg ikke på at jeg kunne bli gravid UTENFOR livmor. Hallo? Det endte jo opp med hasteoperasjon for jeg hadde indre blødninger, mistet høyreeggleder. Jeg kan bli gravid. men det tar tid jeg vet det. Vi går vel inn i det 3 året snart. Man har krav på hjelp etter to. Vi får se hvordan det går. jeg er så lei av å slite med alle komplikasjonene etter aborten.

    Som legen min å sier, man kan ikke stresse, da skjer det iallefall ikke. man må ta det med ro. men hos meg så har jeg vel 50 prosent sjansje for å bli gravid på normale måten.

    Jeg håper at vi får hjelp :) <3 Håper det ordner seg for dere!

  13. Tone sier:

    Nei, jeg har ikke lest den. Men jeg har lest OM den på bloggen til Annette Haga, og det virker som om den har hjulpet henne mye:)

  14. bente sier:

    Jeg har ikke lest The Secret, men har tenkt på det lenge :) Håper den kan hjelpe deg :)

  15. Binka sier:

    Jeg synes det å kunne ønske seg noe og å ha planer også er «noe å ha». Når man har alt og ikke ønsker seg noe mer i hele verden, har man likevel ikke alt. For man har ikke noe mer å ønske seg. Det er en fin ting å kunne se gleden og verdien i noe som ikke er her helt enda, men som kommer en gang i fremtiden. :) På den måten kan du si at du har alt, for du har jo en drøm.

  16. kari sier:

    SV: Jeg er også god på griseordene :P Hehehe.
    Tapte begge rundene i går jeg også, men moro er det for det om ;)

  17. Linn B sier:

    Selv om du er veldig klar for å bli gravid nå kan du trøste deg med at du er bare 21 år, og du har enda maaaange år igjen å prøve å bli det! I mellomtiden kan du kose deg med alt det andre du har og er takknemlig for :) Stress er ikke godt for noe.

  18. heleHelle sier:

    Jeg har lest The Secret! Elsker den boken, den får meg alltid i så godt humør :) Lykke til med lesingen og en altfor forsinket bursdagshilsen fra meg! <3

  19. SV: Jeg kjenner ei som er 21 eller 22 som går på pergokur (?) og greier – de får masse hjelp med dette. De prøver å få sin andre baby da. Her er link til bloggen hennes: http://mj87.blogspot.com/

    Så det at dere er for unge til å få hjelp, må jo være feil? :S

  20. idalf sier:

    jeg blir glad på dine vegne når du sier du er lykkelig <3

  21. Maja Piraja sier:

    Har faktisk lastet ned The Secret på pdf for en tid tilbake. Hadde helt glemt det, jeg får grave den frem igjen og ta en kikk :)

  22. Maja Piraja sier:

    P.S: Har en venninne som var i akkurat samme situasjonen som du er i nå, samme alder og allting. Hun har ei nydelig lita tulle på nesten ett år nå. Ikke gi opp! :)

  23. Deadbarbie sier:

    Jeg har ikke lest the secret, men er det en bok jeg har lyst til å lese så er det den :-)

    Jeg er fortsatt ett lite barn som tror at små sjeler er oppe i himmelen og venter på å plukke ut hvem som skal bli mammaen, og når. Det er jo tross alt en mye søtere tanke. Så jeg har troen på at om ikke lenge så går din ønske i oppfyllelse :-) Masse gode tanker til deg hvertfall!

  24. Har hørt så utrolig mye bra om den boken, skal definitivt lese den en gang snart! La oss vite om den er virkelig så bra som det sies da! :)

    Håper du får fylt det rommet, kan ikke forestille meg hvordan det er å ha så stort ønske om å få barn men ikke helt få det til. Bare stå på, jeg håper du blir velsignet med ett barn snart! <3

  25. Hege Anita sier:

    Har ikke lest den, men har veldig, veldig lyst, så det kan godt hende jeg kjøper den snart jeg også;)

  26. monica:) sier:

    Jeg har ikke lest the secret! Leser fortiden hvordan jeg skal lese andres tanker!=)
    Håper det ordner seg for deg etterhvert;)

  27. Maria sier:

    Jeg leste bloggen din jevnlig før, men kuttet ut fordi jeg syns det ble så mye negativt fokus og mye “depresjon” i innleggene dine. Nå kom jeg tilbake for å se om det hadde endret seg, men det har det dessverre ikke. Det er fortsatt det samme, med at du har “en dårlig periode”. Beklager, da orker jeg ikke å lese mer. Jeg håper at du etter en periode vil innse hvor utrolig bra du har det i forhold til mange andre her i landet. Sett pris på det du har.

  28. Christine sier:

    Stress er ikke godt for noe nei, du kommer nok til å bli en god mamma når det blir din tur! :o) Men sm jeg har nevnt før så tror jeg at ting kommer når du minst forventer det! Håper du har hatt en fin jul!

  29. CAWOLINE sier:

    Jeg forstår hva du mener, og det er lettere for andre å se hva du har – enn hva du faktisk ikke har. Jeg håper du får ønsket ditt oppfylt snart, for det fortjener du så absolutt!

  30. Benedikte sier:

    jeg har the secret liggende på nattbordet, har lest den flere ganger å den har hjulpet meg mye. nå kan den barre ligge der, da tenker jeg positivt hver gang jeg legger meg og står opp. Har anbefalt den til flere å nå er den faktisk på lån til en kompis av meg :)
    Bare du klare å tro på det som står der så går det bra, den virkere ikke knips med engang. men når det virker virker det bra! Lykke til :)

  31. Fin blogg! :) The Secret er en helt fantastisk bok. Jeg holdt på med metodene en periode, og fikk det helt utrolig bra, alt gikk som jeg ville.. Men nå er jeg inne i en ond sirkel, pga. negative hendelser, og da står man som regel fast, siden man tenker negativt.
    Men om man greier å tenke positivt, så får man det bra! Boken sier så, og jeg fant ut at det stemte.
    Prøvde faktisk også med det materielle, ved å fokusere på at jeg hadde penger, og å se det for meg, så dukket det faktisk opp en del småsummer litt her og der, etter en kort stund.
    Jeg trodde ikke på The Secret med en gang, men etter at dette skjedde, så er jeg helt overbevist.

  32. Reidun Beate sier:

    Maria: Det der gidder jeg ikke svare på en gang. Dummeste kommentaren jeg noen gang har fått. Den slemmeste også. Jeg blogger for min egen del. Ikke for din. Makan til oppførsel sier jeg bare. Tror du virkelig jeg vil ha lesere som deg? Eh. Nei!

  33. Jeg skjønner godt hva du mener med at du “har alt, men likevel ønsker deg noe mer”. Akuratt nå føler jeg at livet mitt er ganske perfekt, men likevel er det alltid et eller annet jeg ville hatt eller forandret på, man er jo ikke utakknemlig bare fordi man øsnker seg noe =)

  34. Vestfoldgirl sier:

    Jeg har ikke lest den boka, tror ikke det er helt min type, jeg tror ikke på sånn….synes det er litt for “lettvint”…

    Ang barn, de fleste drømmer jo om barn, jeg gjør også det og håper virkelig jeg kan få barn en gang. Men du vet, det er ingen menneskerett å få barn. Og veldig mange som prøver hardt klarer ikke, men når de slutter å prøve og stresse….da blir man gravid. Så jo mer du tenker på det, jo vanskeligere vil det (dessverre) kanskje bli.

  35. Toyni sier:

    jeg elsker the secret boka. utrolig bra.

    håper du blir gravid snart da ;)

  36. Ida sier:

    Lykke til, Reidun <3 Håper ting ordner seg!

  37. Helene sier:

    Jeg har ikke lest boken, men jeg har sett dokumentaren som er basert på boka! :) Verdt å se den også!

  38. Helene sier:

    Den heter forresten “The Secret” den også.. Jeg lastet den ned jeg da..

  39. Jannekake sier:

    Jeg har lest The Secret, og sett filmen, men har glemt mesteparten av tankegangen nå :p

    Vampire Academy er bra! Har bare lest første boken, men skal fortsette på serien snart :)

  40. Ingrid sier:

    Jeg skjønner deg! Jeg har også så inderlig lyst på barn, men dessverre er det litt vel tidlig :P Er bare 15, men jeg merker allerede at jeg VIL og MÅ ha barn i livet mitt… Jeg får utrolig medfølelse for deg når du har mulighet og er gammel nok, men har problemer med å få barn. Jeg forstår at det er noe som mangler i livet ditt.
    Ønsker deg lykke til!

  41. Jenny sier:

    jeg skjønner godt hvordan det er når kroppen er så innstilt på det med barn. jeg har det slikt selv.

    krysser fingrene for deg

  42. Guro(: sier:

    Det er ikke alltid like lett og se det man har før det man ikke har.. Og sånn er bare livet, desverre..! Lykke til med “the secret”, og mange varme tanker til deg..!

  43. Monica sier:

    Det er så tøft å ønske noe så høyt og at det aldri skjer! Har du vært til utredning eller prøvd pergo? Jeg også sliter med å bli gravid, har prøvd siden august 08. I november skjedde det endelig, men gleden var kortvarig. Dagen etter positiv test mistet jeg.. Nå har jeg lagt det på hylla en måneds tid til før jeg skal manne meg opp å dra til legen.. Min søster slet med det sammen, de fant ingenting galt på verken henne eller mannen hennes. Etter pergokurer og hormonsprøyter skjedde det fortsatt ingenting, så de dro på riksen og fikk hjelp, det var ikke prøverør, bare litt innsprøytnings hjelp! Det tok dem 4 år, men nå har de en nydelig sønn på straks 1 år:-)

  44. Henriette sier:

    Nettenestea leser the secret og har skrevet masse positivt om boken på bloggen sin. har veldig lyst å kjøpe den selv!

Skriv en kommentar

Reidunbeate.com - Design av Binka Elefantzonen.com basert på Grid Focus av 5thirtyone.